Whatsapp titreşim gönderme var mı? Nasıl yapılır?

whatsapp-bildirim-ayarlari

Whatsapp titreşim gönderme özelliği bazen yazıştığınız kişinin mesajlarınızı görmediği anlarda sinirlerinizi ifade etmek ya da ”benimle konuşuyorsun ama hemen cevap vermiyorsun” demekle aynı şeydir.

Hatırlayanlarınız mutlaka olacaktır, eskiden whatsapp yerine msn messenger vardı, herkes bilgisayar üzerinden o platformu kullanırdı yazışırdı. İnsanların nickleri, rumuzları olurdu, emojilerle bir çoğumuz Messenger sayesinde tanıştık hatta.

Messenger’da yazdığınız kişi çoğunlukla başkalarına da yazdığında titreşim göndererek; ”hadi cevap ver!” anlamına gelen bir mesaj verirdik yazıştığımız kişilere.

Whatsapp titreşim açma işlemi için yapmanız gerekenler

Titreşimle yazdığınız kişiye cevap ver deme lüksüne sahip değilsiniz ama whatsapp titreşim özelliğini açmak için yapmanız gereken adımları aşağıda 4 basit adımda kısaca anlattım;

whatsapp-titresim-gonderme

  1. Bildiğiniz üzere whatsapp uygulamasındaki sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine dokunarak ayarlar ekranını açınız.
  2. Mesaj bildirimleri bölümünden titreşim ayarları kısmına gelip ”titreşim” kısmına dokunun. Sonrasında mesajları artık her aldığınızda telefonunuz titreyecektir.
  3. Son bir kontrol olarak telefonunuzun genel ses ayarları / bildirim ve titreşim ayarları bölümünden titreşim özelliğini aktive ettiğinizden emin olun.

whatsapp-bildirim-ayarlari

     4. TEBRİKLER.. ARTIK WHATSAPP TİTREŞİM ÖZELLİĞİ AÇMA işlemini tamamladınız.

Whatsapp sessize almak, bildirimleri kapatmak ve belirli bir süreliğine bildirimleri kapatmak için de aynı bölümden gerekli ayarlamaları kendi tercihlerinize göre rahatlıkla yapabilirsiniz. Whatsapp için farklı diğer özellikler için google play üzerinden farklı aramalarla güvenilir uygulamaları da deneyebilirsiniz.

Whapsapp’ın en sevdiğimiz ve bu kadar tutulmasında faydalı etkenlerden biri şüphesiz whatsapp titreşim açma dışında basit ve minimalist yapısıdır. BİP, Line vs. gibi anlık mesajlaşma uygulamaları gibi alternatifleri olsa da whatsapp sanırım messenger gibi daha uzun yıllar bizim favori mesajlaşma uygulamalarımızdan olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Whatsapp titreşim nasıl açılır? Whatsapp’ta bildirim gönderme ayarları hakkında bilgiler paylaştık. Whatsapp uygulaması hakkında siz neler düşünüyor sunuz?

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?