Google Plus tam olarak ne zaman kapanıyor?

google-plus

Google plus ne zaman kapanıyor? Google girişimlerinden başarıya bir türlü ulaşamayan sosyal ağ denemesi ”Google Plus” bildiğiniz üzere yeterli ilgi seviyesine ulaşamadığından kapatılacağı açıklanmıştı.

Google+ API entegrasyonları ve diğer tüm operasyonları 28 Ocak 2019 tarihinden itibaren kademeli olarak gerçekleşecek.

Google+ tam olarak ne zaman kapanıyor?

Google+ hesaplarımızı burda da bi profilimiz olsun diye açıp öylece bırakmıştık. Şimdi yalan söylemenin bir anlamı yok, bildiğiniz üzere Google çalışanlarının bile Google+ yerine facebook kullandıkları haberi ortalığı çalkalamıştı.

Google plus tüm verileriyle birlikte tam olarak 7 Mart 2019 tarihinden itibaren kapatılacak.

Google plus kapatılması sosyal medya fenomenlerini, sosyal medya aşıklarını çok fazla üzecek gibi görünmese de pek çok sosyal giriş kullanan yani sizin google plus hesabınızla giriş yapabildiğiniz siteler bu bilgiyi çok fazla önemsiyor.

Google+ kapatılma tarihi Nisan ayını bulabilecek gibi duruyor. Çünkü tüm operasyonları ve kademeli kapatma faaliyetleri kullanıcı sayısı 500.000 ‘i aşan bu dev platformun zorlu bir süreçten geçeceğinin sinyallerini veriyor.

Google+ kapanınca ne olacak?

Google plus +1 düğmeleri, plus paylaşma butonları gibi önemli işlevsel elemanların da kapatılma noktasında web geliştiricilere zorluk çıkaracağı düşünülüyor.

Google plus’ın kapatılması ve haberlerle ilgili sizler ne düşünüyor sunuz?

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?