DNS değişikliğine rağmen yasaklı sitelere giriş neden olmuyor?

dns-degistirme-yasakli-sitelere-erisim

DNS değiştirmeme rağmen yasaklı sitelere giremiyorum diyenler için faydalı ve sadece 1 dakikanızı alacak kolay bir yöntemi sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

TİB Kararıyla +18 siteler de dahil olmak üzere hatta bu yasaklı sitelere çok fazla kullanılan Sosyal Medya platformlarını da eklediğinizde karşınıza çıkan yasaklı ibaresi ve kanunun ilgili maddeleri gereği giriş yapamıyor olmanız son derece can sıkıcıdır.

VPN kullanarak bahse konu probleminizi halledebilirsiniz. Şimdi detayları anlatmaya geçelim. Ancak DNS ayarlarınızın geçerli olmamasındaki nedenleri önce bilmenizde yarar var..

DNS Ayarlarımı değiştirdim ama halen yasaklı sitelere erişemiyorum (!)

Böyle diyenlerdenseniz bunun 3 farklı nedeni olabilir;

  • Modeminiz DNS ayarlarını değiştirmenizi kabul etmiyor olabilir,
  • Doğru DNS ayarları girmiş olmayabilirsiniz veya yapılandırma seçeneklerini doğru seçmemiş olabilirsiniz,
  • İnternet servis sağlayıcınız bu değişikliğe izin vermiyor olabilir

İşte bu 3 neden dolayısıyla yasaklı sitelere erişim yapamıyorsunuzdur. Bu durumun çözümü çok kolay;

DotVPN Google Chrome Tarayıcı Eklentisi yardımıyla tamamen ücretsiz şekilde bu erişimi sağlayabilirsiniz.

Dot VPN kullanarak mail adresinize gelecek onay linkine tıklayarak aktive ediyorsunuz. Hız konusunda çok başarılı olduğunu söyleyemesem de Wikipedia gibi yasaklı sitelere erişim sağlayabiliyorsunuz.

Hazır yeri gelmişken Evde İnternet hızınızı nasıl artırabilirsiniz? yazımız da ilginizi çekebilir.

VPN Gizli bağlantı siteleri ne kadar gizli kalmanızı sağlıyor?

Aslında çok saçma, gizli kalmak adına mail adresinizi ki hele de bu mail adresiniz sık kullandığınız gerçek mail adresiniz ise son derece tehlikeli bir bağlantı izleme olanağı yaratmaktadır. Bu tehlikeyi kabul ederek yine de VPN kullanmak istiyorsanız mail gerekmeden VPN kullanabileceğiniz başkaca seçenekler de mevcut.

Ama tahmin edebileceğiniz üzere ücretsiz bir bağlantı seçeneği sunmuyor. Çok uygun bir fiyat seçeneği de olsa örneğin aylık 1.5 dolar gibi bir rakama daha hızlı bir VPN bağlantısını ücretsiz olana tercih edebilirsiniz.

DNS değiştirmeme rağmen yasaklı sitelere neden giremiyorum ? sorusuna bu yazımızda yanıt vermiş olduk. Konuyla ilgili merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum formu üzerinden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji’nin meraklı fili teknofili.com hakkında düşünceleriniz, merak ettikleriniz ve sitemizi daha faydalı nasıl görmek istediğinizle alakalı da düşünceleriniz son derece önemli. Yazacaklarınızı merakla bekliyoruz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?